• Nietoksyczne tusze wodne

  Korzystamy tuszy tworzonych na bazie wody zamiast toksycznych rozpuszczalników.

  Zalety tuszy wodnych:

  • są nietoksyczne dla środowiska i ludzi
  • są bezzapachowe
  • zapewniają doskonałą trwałość wydruków

  Nasze tusze posiadają certyfikat Light Fastness (EN ISO 105B02) i lokują się na poziomie 7 (excellent light fastness) na skali odporności na światło, co oznacza, że przez wiele dni kolory Twojego plakatu nie stracą na intensywności.

 • Papier ze zrównoważonych upraw

  W ostatnim czterdziestoleciu zużycie papieru w skali globalnej wzrosło o 400%, ta tendencja od lat pozostaje wzrostowa*. Produkcja papieru przyczynia się w dużym stopniu do powiększania niewydolności płuc Ziemi. Dlatego tak ważne jest pozyskiwanie papieru z drzew z lasów odpowiedzialne zarządzanych. Nasz papier pochodzi z takich właśnie upraw.

  To jednak tylko przystanek w drodze do znalezienia alternatywnego źródła wytwarzania papieru do plakatów wielkoformatowych.

  *źródło: Centrum UNEP/GRID-Warszawa

 • Zarządzanie w duchu ekofriendly

  Wprowadzenie systemu print-on-demand to jedna z kluczowych kwestii zarządzania drukarnią. Drukujemy tylko tyle, ile faktycznie klienci zamówili, a dzięki zastosowaniu druku cyfrowego nie są konieczne wydruki próbne, co pozwala znacząco ograniczać generowanie odpadów produkcyjnych. Śmieci, choćby w postaci ścinków, oczywiście powstają i u nas, to nieuniknione. Ograniczyliśmy jednak ich objętość niemal o 90%, a to dzięki specjalistycznej maszynie do ich wstępnej obróbki.

 • Ekologiczny druk cyfrowy

  Cyfrowa technologia druku pozwala zaoszczędzić nie tylko zużycie papieru, ale również energię elektryczną, wykorzystywane ilości detergentów i środków czyszczących. Podczas druku cyfrowego nie emituje się także szkodliwych substancji, które wpływają na powiększanie się dziury ozonowej. Ponadto nie jest konieczne suszenie wydruków, co dodatkowo skraca proces produkcji.

Myśl eko…  Bądź ekofriendly