Ekologiczne rozwiązania w reklamie OOH

2020 rok to dobry czas, by się zastanowić, co możemy zrobić dla Ziemi – my, marketerzy, agencje reklamowe, domy mediowe, my, czyli producenci setek ton śmieci. W tym roku po raz pierwszy od dziesiątków lat tak dużo przebywamy w domach, niemal cały świat zwolnił, ludzie znacznie mniej podróżują. Już są tego efekty!

Udostępnij:

Tak, delfiny pływają w kanałach Wenecji, a na naszym, polskim podwórku spadło stężenie smogu w powietrzu. Na jak długo? Epidemia o zasięgu światowym wpłynie na reorganizacje gospodarek państwowych i ukształtuje politykę, biznes na następne dekady. Czas przerwać na stałe pogoń, ekspresowy już tryb życia i zastanowić się, co sami możemy zmienić.

Skierowanie działań w stronę ekologii to już nie jest chwyt reklamowy, ale konieczność. Coś, co musimy zrobić. Na dobry początek w EkoPoster, drukarni wielkoformatowej papieru, zrezygnowaliśmy z toksycznych rozpuszczalników, nasze tusze powstają na bazie wody. Wykorzystujemy najnowsze technologie druku cyfrowego, pozwalające na oszczędność energii elektrycznej oraz minimalizowanie materiałów eksploatacyjnych, nadwyżek w produkcji oraz odpadów dzięki modelowi print-on-demand.

Czy to wystarczy? Oczywiście, że nie! Pracujemy nad kolejnymi zmianami technologicznymi w reklamie zewnętrznej – ekologiczny papier, logistyka, wielokrotne wykorzystanie tych samych surowców. Stawiamy kolejne kroki, by zminimalizować we własnej działalności emisję CO2 oraz produkcję toksycznych odpadów. Model biznesowy czy kolejny greenwashing?, zapytacie.

Po prostu spojrzenie w przyszłość.

Podobne
EkoPoster Partnerem Tygodnia Lasów FSC® 2022
Ecothinking w drukarni cyfrowej
Wciskamy gaz do dechy i chwalimy się nową instalacją
Podłoża w ekologicznym druku. Cz. II: whiteback
Podłoża w ekologicznym druku. Cz. I: blueback
Zarządzanie produkcją poligraficzną w duchu filozofii kaizen
Trzymaj EKOsztamę nie tylko od święta
Zmiany ekologiczne w Polsce to już teraźniejszość!
EkoPoster w drodze na Zachód
Magdalena Lech-Chuchała na stanowisku LFP Manager
Powrót do ekoblog